Barion Pixel
zoldoceankerteszet@gmail.com
Kolbásztök 4 DB MAG

Kolbásztök 4 DB MAG

Kolbásztök - Lagenaria siceraria
Cikkszám: Lagenaria siceraria k
Kiszerelés: db
600 Ft
Megosztás másokkal:

Termékismertető

A támrendszerre felfuttatott, csüngő, 1,5-2 méter hosszú termés vékony, kolbászra hasonlító, érdekes színfoltja lehet kertünknek. A kolbásztök termesztése megegyezik a hozzá hasonló tökfélékkel, zsenge termése fogyasztható, sokrétűen elkészíthető, igazán ízletes.

A kolbásztök ültetése történhet előre nevelt palántákkal, melyek amikor az időjárás engedi, kiültethetőek szabadföldbe. Áprilisban egy kis cserepet, palántázó tálcát töltsünk meg jó minőségű virágfölddel és körülbelül 1 cm mélyre helyezzük el a magokat. Locsoljuk meg a földet, és tartsuk 20 °C körüli vagy ennél melegebb helyen! Figyeljünk arra, hogy a föld folyamatosan legyen nedves! Mivel a kolbásztök magját kemény, fás maghéj védi, a csírázás hosszabb ideig is eltarthat, akár 2-3 hétig is várni kell a sziklevelek megjelenésére. Ezt követően tartsuk továbbra is 20 °C körüli, vagy melegebb helyen a palántákat, ahol sok fény éri őket, a földjük pedig legyen mindig kicsit nedves. Május végén, júniusban, amikor már nem várható fagy, 4-5 napon keresztül szoktassuk a palántákat a külső környezethez, minden nap egy kicsit több időre helyezzük ki a növényeket a szabadba, majd néhány nap elteltével ültessük ki őket, 2-3 méter távolságra egymástól. A kiültetett palántákat rendszeresen öntözzük, kezdetben nehezen viselik a szárazságot.
A magokat a tavaszi fagyok elmúltával, április végétől május végéig, június legelején állandó helyükre ültetjük. Egymástól legalább 2-3 méter távolságra fészkeket alakítunk ki, melyekbe fészkenként 2-3 db kolbásztök vetőmagot szórunk körülbelül 5 cm mélyen, majd alaposan belocsoljuk. Késő májusi vetéséből adódóan remek másodvetemény. A maghéj kemény, fás, ezért hosszabb csírázási idő jellemzi (akár 2 hét!), mint a többi tökfélét.